Požehnanie kaplniek Panny Márie Zázračnej medaily v Bytči

Už je to pár rokov, čo sa v našej farnosti zrodila túžba, aby i u nás putovala kaplnka Panny Márie. Sväté písmo nám v Matúšovi hovorí: „Proste a dostanete!“ A tak sme prosili i dostali. Trvalo to síce dlhší čas, no všetko to čakanie sa vyplatilo. Naša prosba bola vypočutá. A tak sme si ich mohli po slávnostnom posvätení prevziať do prvých rodín. Stalo sa tak vo štvrtok, 7.7.2022 pri svätej omši. Kaplnky požehnával páter Jozef Noga, kňaz Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul. Tým založil Zduženie Zázračnej medaily aj v našej farnosti. Ani nedokážeme opísať radosť, ktorá v našich srdciach horela, keď sa v našich rukách ocitla kaplnka Panny Márie! Veríme, že tu s nami bola i doteraz, no teraz… prichádza hlbšie do našich rodín. Za čo jej veľmi ďakujeme, a už teraz zakúšame viditeľné dary a milosti, ktoré nám Panna Mária rozdáva v rodinách.

„Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame.“

Natália, koordinátorka ZZM