Farské oznamy

Farské oznamy: 3.Veľkonočná nedeľa –  14. apríl 2024.

Liturgický kalendár:

Nedeľa           4. Veľkonočná nedeľa – Nedeľa „Dobrého Pastiera“

Bohoslužby:

Pondelok        Bytča: 12. 00, Malá Bytča: 18. 00

Utorok           Bytča: 7. 00, v mestskej časti Hliník: 18. 00

Streda             Bytča: 7. 00, Hlboké: 18. 00

Štvrtok:          Bytča: 17. 00 – po sv. omši bude adorácia (pobožnosť za duchovné povolania)

Piatok:           Bytča: 7. 00 a 18.00

Sobota:          Bytča: 7. 00, v mestskej časti Hliník: 18. 00 – vigília z nedele

Nedeľa:          Bytča: 6. 308. 00,  10. 00

Malá Bytča: 8. 00,  Hlboké: 8. 00

Začína sa týždeň modlitieb za duchovné povolania. Vo štvrtok po sv.omši bude pobožnosť za kňazské a duchovné povolania. Kto sa jej zúčastní, môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.

Stretnutie animátorov birmovancov: Vo štvrtok večer o 18.30 hod. pozývame na prípravné stretnutie všetkých animátorov birmovancov. Stretnutie bude vo fare.

Kurz náboženstvo pre dospelých:  V spolupráci s Diecéznym katechetickým úradom v Žiline vás pozývame na kurz Náboženstvo pre dospelých. Program je určený pre dospelých, ktorí chcú prehĺbiť svoje náboženské vedomosti. Pozostáva z desiatich tém, rozložených do piatich stretnutí, vždy v piatok večer. Prvá téma odznie pri svätej omši o 18:00, druhá hneď po nej. Na kurz môže prísť každý, avšak je lepšie, ak sa vopred prihlásite. Pre prihlásených sú pripravené študijné materiály a na záver aj certifikát o absolvovaní kurzu.  Kurz vedie  ThDr. Jozef Možiešik, riaditeľ Diecézneho katechetického úradu v Žiline. Tento piatok 19.4. pokračujeme druhým stretnutím, kurz končí 10. mája. Informácie a prihlasovanie na webe farnosti link: https://www.dkuza.sk/2022/08/NPD1.html alebo v sakristii.

Stretnutie birmovancov:  V piatok 19.4. pozývame na večernú sv. omšu o 18. 00h všetkých birmovancov. Birmovancov prosíme, aby si sadli dopredu.

Stretnutie s prvoprijímajúcimi deťmi: Na budúcu sobotu 20.4. pozývame všetky deti zo ZŠ na ulici Mieru a ich rodičov na ďalšie katecheticko-prípravné stretnutie. Stretnutie začne o 9.30 hod. vo farskom kostole.

Na budúcu 4. Veľkonočnú nedeľu – Nedeľu Dobrého Pastiera, kedy si viac spomíname na duchovné povolania,  prídu do našej farnosti žilinskí seminaristi  spolu s predstavenými z Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre. Môžeme sa s nimi stretnúť pri všetkých svätých omšiach, kde sa podelia aj o svoje skúsenosti zo života v seminári. Býva zvykom, že seminaristi obedujú po rodinách. Ak by niektorá rodinka bola ochotná prijať na obed bohoslovca, môžete sa ešte zapísať v sakristii kostola. Budúcu nedeľu bude zbierka na seminár. Všetkým PBZ!

Púť do Medžugoria: Pozývame vás na púť do Medžugoria, ktorú organizuje naša farnosť Bytča. Odchod je v pondelok 26.8. večer a príchod v nedeľu 1.9.2024 ráno. Doprava autobusom. Je vhodné aj pre rodiny s deťmi, plánované sú 2 dni pri mori a 3 dni v Medžugorí. Cena: 250€ na osobu. Prihlásiť sa treba čím skôr v sakristii, bližšie informácie po prihlásení.

Poďakovanie: Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našich kostoloch a tým, ktorí sa starajú o výzdobu a čistenie kostola; vďaka za akúkoľvek pomoc, obety a milodary.

Minulú nedeľu sa za medovníky vyzbieralo pre Mobilný hospic Matky Rózy 1674,- eur. Všetkým, aj v mene hospicu, Pán Boh zaplať!

Blahoželáme všetkým oslávencom, vyprosujeme im od Pána Boha, na orodovanie Sedembolestnej Panny Márie a Všetkých svätých, veľa milostí, zdravia, úspechov a po smrti Nebeské kráľovstvo.

Požehnaný Veľkonočný čas – Kristus žije, Aleluja !