Duchovná obnova pre manželov: Starozákonné manželské páry – vzor pre dnešné manželstvá

Kežmarok/Považská Bystrica 11. februára (TK KBS) V dňoch od 14. do 20. februára 2022 bude prebiehať už tradičný Národný týždeň manželstva. Vo farnostiach na rôznych miestach Slovenska budú práve počas týchto dní prebíjať rozmanité aktivity, zamerané predovšetkým na prakticky rozvoj manželstva.

Kezmarok, Povazska, projekt, plagat

Dve farnosti spojili sily a vytvorili netradičný, ale zaujímavý spoločný projekt. Farnosť Kežmarok a farnosť Rozkvet v Považskej Bystrici ponúkajú duchovnú obnovu na tému: Starozákonné manželské páry – vzor pre dnešné manželstvá. Počas siedmich dní postupne predstavia sedem známych biblických manželských párov zo Starého zákona, ktoré môžu byť aj pre ľudí v súčasnosti veľkou inšpiráciou.

„Chceme povzbudiť manželov a rodičov, aby sa Sväté písmo a modlitba stali pre nich stálym prameňom, z ktorého budú čerpať posilu pre ich vzájomnú lásku.  Starozákonné manželské páry neraz zápasili s podobnými problémami, ktorým čelia dnešní manželia.  Riešenie nachádzali vo vernosti Bohu a v láske k blížnemu,“ približuje nezvyčajnú aktivitu František Trstenský, dekan a farár v Kežmarku, ktorý je autorom biblických videozamyslení.

Denný program obnovy vychádza z jednoduchej štruktúry: Sväté písmo – zamyslenie – modlitba. Všetkých záujemcov čaká konkrétny úryvok zo Svätého písma, následne krátke video zamyslenia a na záver modlitba desiatku svätého ruženca na konkrétny úmysel spojený s manželstvom a rodinou. Príspevok bude uverejnený každý deň od pondelka (14.2.) do nedele (20.2.) o 8:00 hod. ráno na stránkach farnosti Kežmarok a Saletínov vo farnosti Rozkvet na sociálnej sieti Facebook.