Pápež František na Deň matiek zveruje všetky matky Panne Márii


P:3, 14. 05. 2023 17:45, ZAH

Vatikán 14. mája (TK KBS) V príhovore z okna Apoštolského paláca 14. mája pápež František požiadal pútnikov zhromaždených na Svätopeterskom námestí, aby pri príležitosti dnešného Dňa matiek zatlieskali všetkým matkám. „Deň matiek sa dnes slávi v mnohých krajinách. S vďačnosťou a láskou si pripomeňme všetky matky, tie, ktoré sú ešte medzi nami, aj tie, ktoré odišli do neba. Zverujeme ich Márii, Ježišovej Matke,“ povedal Svätý Otec.

Pápež František dodal, že sa na Pannu Máriu obracia aj s prosbou, aby „zmiernila utrpenie sužovanej Ukrajiny a všetkých národov zranených vojnou a násilím“. Osobitne sa modlil za účinné prímerie medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi. Pápež František vo svojom zamyslení nad nedeľným evanjeliom tiež povedal, že na Ducha Svätého treba myslieť ako na stáleho sprievodcu životom, ktorý je vždy po ruke a prináša Božiu útechu, milosrdenstvo a silu.

„Duch Svätý chce zostať s nami: nie je len prechodným hosťom, ktorý nás prichádza zdvorilo navštíviť. Je to spoločník na celý život, stála prítomnosť. On je Duch a túži prebývať v našom duchu. Je trpezlivý a zostáva s nami, aj keď padáme. Zostáva, pretože nás skutočne miluje,“ povedal.

Pápež František požiadal prítomných, aby sa zamysleli nad tým, ako často vzývajú Ducha Svätého, a aby si uvedomili, že Duch Svätý je vždy v nás a nikdy nás neopúšťa. „Ak sa ocitneme vo chvíli skúšky, Duch Svätý nás utešuje a prináša nám Božie odpustenie a silu.“

Pápež František ďalej poznamenal, že môžeme prosiť Pannu Máriu o milosť, aby sme boli poslušnejší hlasu Ducha Svätého a vnímavejší na jeho prítomnosť. „Ak budeme vzývať Ducha, naučíme sa prijímať a pamätať na najdôležitejšiu pravdu života, ktorá nás chráni pred obvineniami zlého. A čo je najdôležitejšia pravda života? Že sme milované Božie deti,“ povedal pápež František (Zdroje: CNA / cirkev.cz).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *